Nieuwsbrief 61 - 1 september 2007

Terug naar de vorige pagina <<

Hoofdmenu

 

Zuidelijke Wandelweg, 1 september 2007
Nieuwsbrief 61

Beste wandelaar,

Hierbij ontvangt u de 61e nieuwsbrief met wetenswaardigheden en updates op www.zuidelijkewandelweg.nl.

ATELIERWONINGEN ZOMERDIJKSTRAAT

Toen ik als 10-jarige mijn Roerstraatwereldje aan het verleggen was raakte ik regelmatig verzeild op het sportterreintje aan de Winterdijkstraat. Want dáár had je het zachte asfalt waarop je zo goed kon rolschaatsen. Vanaf die locatie had ik voor het eerst zicht op het gebouw met de grote vensters en spijlen, wat op mij overkwam als een fabriek. Dat zijn  kunstenaarshuizen, werd me verteld. Ik vond het prima en rolschaatste verder.  
Vijfenveertig jaar later is het met mijn interesse anders gesteld. Samen met Paul Gellings bracht ik op dinsdag, 7 augustus 2007, een bezoek aan de Zomerdijkstraat waar de atelierwoningen staan. We werden daar door beeldhouwster Jet Schepp in de gelegenheid gesteld om een kijkje te nemen in haar woon- werkruimte. Een ruimte met veel jonge historie, want het is de voormalige woon- werkruimte van Gerrit Jan van der Veen, Paul Grégoire en Jan Wolkers. Jet stond ons toe om een aantal foto's te schieten.
Stadsdeeldichter Karel N.L. Grazell maakte speciaal voor deze gelegenheid het gedicht 'Kunstenaars bouwden voor kunstenaars'.
Mede aan de hand teksten en foto's uit het boek 'Atelierwoningen Zomerdijkstraat 1932-1934, architecten Zanstra, Giesen en Sijmons' van Mariëtte van Stralen en met medewerking van Uitgeverij 010 Publishers kwam onderstaand artikel tot stand.
Naar het artikel >>

005.jpg (32476 bytes)
glas vormt een belangrijk bestanddeel van de ateliers

INGEZONDEN:

DOOR LEO CAPPÈL; DONKERE DAGEN, LICHTE DAGEN.

Oud Rivierenbuurtbewoners, Leo Cappèl is geboren in 1933 en studeerde aan de Rietveld Academie. Hij schreef (in Nieuw-Zeelands Engels) met succes enkele romans, korte verhalen (één won de Commonwealth Broadcasting Competition), non-fictiewerk, 2 musicals waarvan één bekroond, 3 toneelstukken, etc. Hij maakte onder meer velemetershoge diorama’s en andere art (tot 1982) in de twee grootste musea van het land, hij beeldhouwt ook en doet bovendien met zijn vrouw muziekoptredens. Begin jaren tachtig ontwierp en bouwde hij een tweemasterjacht van ruim 16 meter, waarop hij gedurende 16 jaar met z’n vrouw woonde.
Lees zijn laatste bijdrage >>

DOOR SIPKE FABER; DE RIVIERENBUURT VAN 1967 - 1985

"Op 1 oktober 1967 verliet ik het ouderlijk huis om in Amsterdam ‘op kamers’ te gaan wonen. Mijn ouders waren hierop tegen omdat ze verwachtten dat het met mij niet goed zou gaan, dat de verlokkingen van de grote stad mij zouden opslokken. Deze vrees bleek achteraf niet geheel onterecht, maar over mijn ‘zonden’ zal ik verder niet uitwijden. Ik plaatste een advertentie in ‘Het Parool’ en kreeg tot mijn verbazing heel wat reacties. Een ruime zolderkamer aan het Borssenburgplein leek mij de beste keus".
Lees de belevenissen van Sipke Faber >>

DOOR MAX VAN DER GLAS: 7 VERHALEN

Max, die al heel wat jaren in Israël woont, heeft het nu helemaal te pakken; de schrijverskunst. Ook luchtige wijze deelt hij met ons zijn herinneringen met anekdotes,  ervaringen, meningen en poëzie.
Lees verder >>

DOOR STADSDEELDICHTER KAREL N.L. GRAZELL

DOOR HARRO VAN ZIJL

DOOR RUUD JANSEN

TRAMS VAN VROEGER

Uw webmaster beheert, zoals velen van u weten, ook een website over het verleden van de Amsterdamse tram. Hij heeft tramkenner Cor Fijma bereid gevonden om hierover te schrijven. Voorts beschikt Cor over een groot archief met historische foto's. Inmiddels staan op de BLAUWE PAGINA al 23 artikelen met meer dan 351 foto's van Amsterdamse trams.
Naar de Blauwe Pagina >>

hoofdmenu

Bezoekersteller